KoToRa - Homepage (Strona domowa hodowli KoToRa)...
Uwaga! Jeżeli widzisz ten komunikat, oznacza to, że Twoja przeglądarka niepoprawnie załadowała plik arkusza stylów, który jest niezbędny do prawidłowego wyświetlania strony. Odśwież stronę, oraz upewnij się, że Twoja przeglądarka jest poprawnie skonfigurowana.

Login: Hasło:

     
O NAS :: INNE STRONY :: KSIĘGA GOŚCI :: SZUKAJ :: KONTAKT
MAMY SZCZENIACZKI COLLIE ROUGH ORAZ PAPILLONY!!!
    NOWOŚCI :: INTRO ?  

   
Mój profil na Facebook                         Strona Główna Strona Główna        

NASZE PSY


SZCZENIĘTA/KOCIĘTA


 


 

Polski English

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019     
 

O Nas

Witam na stronie hodowli KoToRa. Moja przygoda z Collie Długowłosymi rozpoczęła się od przybycia do naszego domu, w styczniu 1987r. tricolorowej suczki o imieniu KAMA KROPKA Spalski Brzeg "Tora".

Nazwa hodowli została zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym 05.07.1988 pod numerem k/1469. W tymże roku pojawił się mój pierwszy miot.

W grudniu 1990 roku dołączyła do rodziny cudowna NAUGHTY GIRL Scot "Daisy". Dała nam wiele radości w codziennym życiu, ale też dużo satysfakcji na wystawach. Zdobyła tytuł Championa Polski, resCACIB oraz Zwycięstwo Klubu i Rasy '95. Mimo, że urodziła niewiele szczeniąt, to aż sześcioro z nich zdobyło tytuł Championa Polski, troje - Młodzieżowego Championa Polski.

W styczniu 1998 roku pojawiła się u nas następna suka z hodowli Scot, tricolorowa ZAMBIA BLACK Scot. To wspaniała suka ze świetnym temperamentem wystawowym, prawdziwa "show girl". Zdobyła tytuł Championa Polski, 2x CACIB, resCACIB, ale również BEST OF GROUP, i VICE BEST IN SHOW Łódź 2000. Przyznano jej również tytuł "Najlepsza Suka Hodowlana" 2000, 2002, 2004. Dała wiele doskonałych potomków, pięcioro z nich uzyskało tytuł Championa Polski, dwoje - Młodzieżowego Championa Polski.

Do końca roku 2008 wyhodowałam 24 mioty Collie Rough, ale tez - Collie Krótkowłose, których pierwszy miot urodził się w 2006 roku (7 sztuk), 3 mioty Owczarków Szetlandzkich, 4 mioty Border Collie oraz 1 miot kotów Orientalych/Balijskich. Również 1 miot Polskiego Owczarka Nizinnego i Chińskiego Grzywacza - pod przydomkiem córki "AISARO".

Moja hodowla zdobyła tytuł "NAJLEPSZA HODOWLA" w latach 2000, 2002, 2010 - jako "NAJLEPSZA HODOWLA KLUBU", vice-Najlepsza Hodowla w 1989 i 2007. Według Rankingu Polskiego "Portalu Owczarka Szkockiego Collie" - KoToRa jest "NAJLEPSZĄ HODOWLĄ COLLIE - 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010.

 • Ch.NAUGHTY GIRL Scot zdobyła tytuł ZWYCIEZCA KLUBU I RASY 1995 w Lublinie.
 • Ch.ZAMBIA BLACK Scot - NAJLEPSZA SUKA HODOWLANA 2000, 2002, 2004.
 • Ch.LADY LOENA Ko-To-Ra - NAJLEPSZA SUKA HODOWLANA 2005.
 • Ch.Old Golden Gates VIS-A-VIS - NAJLEPSZY REPRODUKTOR 2006, 2007, 2008.
 • Mł.Ch.Pl. Mr.ELIOT Ko-To-Ra - tytuł MŁODZIEŻOWEGO ZWYCIĘZCY KLUBU 2000.
 • Ch. CINDI Krasna Louka (Collie Smooth) - ZWYCIĘZCA KLUBU i RASY, BEST OF GROUP - II w 2004.
 • Ch.Pl. ROMEO KoToRa - ZYCIĘZCA KLUBU 2007.
 • Ch.Pl. Neneland NOSTALGIC HOPE - ZWYCIĘZCA KLUBU I RASY 2007.
 • Mł.Ch.Pl. MACARENA BLACK SMOOTH KoToRa - MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU 2007.
 • Ch.Pl. MACARY SMOOTH KoToRa - ZWYCIĘZCA KLUBU 2007, 2008 + BOB.
 • Int.Ch. ROMEO KoToRa - Najlepszy Weteran w Rasie, Wystawa Klubowa 2010, BIS Weteran-4.

Do końca roku 2010 w rasie Collie Rough wyhodowałam 2 Interchampiony, Zwycięzcę Świata Młodzieży, 29 Championów Polski, 9 Młodzieżowych Championów Polski, 1 Championa Słowacji, 1 Młodzieżowego Championa Słowacji, 1 Młodzieżowego Championa Słowenii (są to zdobywcy wielu CACIB'ów, CWC, BOB...). W Sheltie - 1 Championa Polski, 1 Młodzieżowego Championa Polski, Championa Bułgarii.. W Collie Smooth - 1 Interchampiona, 4 Championy Polski i 3 Młodzieżowe Championy Polski. W Border Collie - Młodzieżowego Championa Polski, 2 Championy Polski Agility. Nie mogę nie wspomnieć o Championacie naszej uroczej kotki balijskiej.

4 Collie są w mojej hodowli, pozostałe Collie były/są prezentowane przez nowych właścicieli. Cieszy mnie to, że nasze Collie, Border Collie, Sheltie sa prezentowane na wystawch i dobrze sobie daja radę na ringach dając satysfakcję i radość włascicielom. Są one zaprezentowane w "Nasze Championy".

W 1994 zdecydowałam się na import pierwszego Collie Rough z Wielkiej Brytanii. Jest to tricolorowy pies Neneland MIDNIGHT CONTRAST. Z tej hodowli posiadam również tricolorową sukę Neneland NOSTALGIC HOPE, a w 2005 roku przybył do naszego domu, również tricolorowy pies o imieniu Neneland BLACK RUSSIAN. Posiadam także psa importowanego z Francji - RYCERZ NIEBIESKI de Lothlorien, oraz śniadego psa z Ukrainy - Old Golden Gates VIS-A-VIS, a w lutym 2005 przybyła, też z Ukrainy, urocza i swawolna, śniada suczka Clever Eyes Nightingale in Red.

Ponieważ pochodzenie naszych Collie oparte jest na renomowanej angielskiej hodowli BRILYN, postanowiłam importować psa bezpośrednio z tej hodowli. Udało sie i w sierpniu 2006, śniady gentelmen Brilyn FEVER PITCH przybył do naszej rodziny.

Mike Saint


Moje marzenia w wielkiej części mogłam zrealizować dzięki MICHAELOWI SAINT z Wielkiej Brytanii (h. Neneland). To dzięki jego przyjaźni, życzliwości i zaangażowaniu pojawiły sie w KoToRa collie i sheltie z Anglii. WIELKIE DZIĘKI!

Tak oto w Lipcu 2008 minęło 20 lat gdy Collie weszły na dobre w nasze życie. Otrzymaliśmy wiele gratulacji i życzeń od przyjaciół i hodowców z Polski i z zagranicy. Serdecznie dziękujemy! Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć ze spotkania z tej okazji (poniżej):

Pomimo, że najbardziej bliskie są mi Collie Długowłose posiadam też Owczarki Szetlandzkie, Collie Smooth, Border Collie, a córka Agnieszka - Polskiego Owczarka Nizinnego. Przedstawiciele każdej z ras ujmują nas - każde czym innym.

Sheltie - małe przytulanki, łobuziaki i szelmy. Collie krótkowłose - pełne elegancji i subtelności, oraz Border Collie - dynamiczne, ekspresyjne, zawsze gotowe do działania.

Nasze szczeniaczki zawsze rodzą sie w domu, tu są odchowywane aż do momentu odejścia do nowych właścicieli. Oczywiście, gdy jest ładna pogoda mają możliwość przebywania na świeżym powietrzu, swobodnego ruchu i zabawy. Zawsze przykładam dużą wagę do dobrego odchowania szczeniaczków, żywienia, oraz prawidłowego rozwoju psychicznego, tak aby nowi właściciele mieli z nich wiele radości i zadowolenia.

W 2006 roku dołączyła do nas śliczna kotka rasy "ORIENTALNA KRÓTKOWŁOSA" - FAIRY TITA Michałki*Pl a następnie kotka "BRYTYJSKA KRÓTKOWŁOSA" - ASSALA Vangeldis*Pl.

Ponieważ psy od wielu lat towarzyszą nam w codziennym życiu, cała rodzina zaangażowana jest w opiekę nad nimi. Córka Agnieszka również połknęła bakcyla wystawowego a dzięki synowi Pawłowi mogę się poszczycić tą doskonałą stroną internetową. Pragnę podziękować mojemu mężowi Krzysztofowi za wyrozumiałość, tolerancję i nieustającą pogodę ducha.
Collie And Sheltie - Ksiazka Magazyn Liski

W 1995 roku napisałam książkę, wydaną przez firmę "MAKO" pt. "Collie i Sheltie". Jest ona wciąż jedyną w Polsce pozycją, która omawia obszernie obie bliskie mi rasy. Przez kilka lat wydawaliśmy z mężem magazyn Collie i Sheltie pt. "Liski", niestety ze względów finansowych, nie ukazuje się od 2003 roku.

Z myślą o rozwoju hodowli oraz posiadaniu pewnej ilości psów zdecydowaliśmy się w połowie 2003 roku przeprowadzić z Łodzi na wieś. Tak więc mieszkamy teraz na cichej, miłej wsi, położonej 6 km od Brzezin, a 30 km od Łodzi. (Kliknij tutaj, aby obejrzeć galerię poświęconą naszej wsi). Mamy duży teren (1.30 ha) na którym nasze psy mają możliwość wybiegania się do woli...

 

 
     

Uwaga/Warning! UWAGA!
Twoja przegl±darka ma wył±czon± obsługę skryptów JavaScript. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania strony. Bez obsługi JavaScript nie będzie widoczna grafika strony oraz menu nawigacyjne. Przeczytaj jak wł±czyć obsługę JavaScript w Twojej przegl±darce.